Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukryty w lesie skradziony samochód i podejrzanych o ich kradzież namierzył dzielnicowy

Data publikacji 27.11.2020

Cztery osoby w wieku od 17 do 30 lat zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu. 17-latka oraz jej trzej koledzy podejrzewani są o kradzież z parkingu sklepu w miejscowości Postoliska wartego blisko 10 tys. złotych suzuki vitara. Dzięki zapisowi monitoringu oraz wiedzy dzielnicowego z miejscowej jednostki Policji, cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali również skradziony pojazd, który został przez sprawców ukryty w lesie. Wszystkie zatrzymane osoby już zostały przesłuchane i usłyszały zarzut kradzieży mienia. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu otrzymali zgłoszenie o kradzieży wartego blisko 10 tys. złotych suzuki vitara. Jak ustalili policjanci, pojazd został zaparkował pod sklepem w miejscowości Postoliska, jego właściciel wszedł do środka, gdy wyszedł samochodu już nie było. Suzuki zostało skradzione z kluczykami i dokumentami należącymi do poszkodowanego.

Sprawą niezwłocznie zainteresował się dzielnicowy i policjanci z miejscowej jednostki Policji. Przeglądając zapis monitoringu z parkingu sklepowego dzielnicowy ustalił samochód i jego numery rejestracyjne, którym mogły poruszać się osoby podejrzewane o kradzież suzuki. Kilka godzin później w miejscowości Zawiszyn policjanci namierzyli opla vectrę będącego w ich zainteresowaniu. Samochodem podróżowała 17-latka i 23-latek. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Na terenie gminy Łochów w powiecie węgrowskim policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby 26 i 30-latka, podejrzewanego o współudział w kradzieży suzuki.

Funkcjonariusze ustalili również miejsce ukrycia pojazdu. Ten został odnaleziony w kompleksie leśnym i po wykonanych czynnościach procesowych przekazany właścicielowi.

Cała czwórka już została przesłuchania i usłyszała zarzut kradzieży wartego 10 tyś pojazdu, dodatkowo posługiwania się dokumentem innej osoby i jego ukrywania. Może im teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Powrót na górę strony