Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla podejrzanych o rozboje z użyciem broni

Data publikacji 24.10.2019

Dwóch mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy i komisariatu w Tłuszczu. 21 i 30-latek są podejrzewani o współudział w rozbojach z użyciem broni na terenie powiatu wołomińskiego. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, decyzją sądu zostali też tymczasowo aresztowani na okres najbliższych 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy oraz komisariatów w Zielonce, Kobyłce i Tłuszczu zostali powiadomieni o zdarzeniach, do jakich doszło w pierwszej połowie października na terenie powiatu wołomińskiego. W każdym z przypadków schemat działania sprawcy był taki sam. Zamaskowany mężczyzna wchodził do lokalów usługowych i placówek handlowych, przy czym posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, żądał wydania pieniędzy. W dwóch przypadkach w salonie gier w Zielonce i sklepie spożywczym w Kobyłce napastnik przywłaszczył w ten sposób blisko 4500 złotych. Podczas ostatniego napadu na sklep w gminie Klembów, z uwagi na postawę i interwencję właścicielki placówki handlowej zamierzonego celu nie osiągnął.

Kryminalni i funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu dokonali szczegółowej analizy zgromadzonego materiału dowodowego w tym nagrań z zapisu monitoringu wszystkich trzech zdarzeń. Na tej podstawie wytypowali i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Zielonki. W miejscu zamieszkania policjanci znaleźli odzież wierzchnią odpowiadającą nagraniom z dwóch zdarzeń oraz broń, którą miał się posługiwać. Kolejny podejrzany o współudział w tych przestępstwach 30-latek również trafił w ręce funkcjonariuszy.

W ramach prowadzonego pod nadzorem prokuratury w Wołominie postępowania, 21-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty, w tym dwa dokonania rozboju i jednego usiłowania, posługując się przy tym bronią, 30-latek usłyszał z kolei dwa zarzuty współudziału w dwóch zdarzeniach, w tym udostępnienie 21-latkowi pistoletu alarmowego oraz przewożenia go samochodem w miejsce popełnienia przestępstw.

Wobec obu mężczyzn sąd w Wołominie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek/ea


 

Powrót na górę strony