Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Data publikacji 10.05.2017

Uczniowie z 3 szkół podstawowych i 2 gimnazjalnych z terenu powiatu wołomińskiego wzięli dzisiaj udział w XL Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali policyjny test wiedzy, sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego. Najlepsze drużynowo wyniki zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołominie i Gimnazjum nr 2 w Kobyłce. Obydwa zespoły będą reprezentowały powiat wołomiński w rozgrywkach wojewódzkich.

Jak co roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu wołomińskiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W organizację tego pożytecznego przedsięwzięcia jak zawsze włączyli się przedstawiciele Starostwa Powiatu Wołomińskiego, policjanci, oraz dyrekcja i grono nauczycielskie z Zespołu Szkół w Czarnej, gdzie odbywały się eliminacje powiatowe do Turnieju.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy turnieju mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testów, przygotowanego przez policjantów wołomińskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi 10 zadań polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Do powiatowych zmagań stanęli uczniowie z 3 szkół podstawowych i 2 szkół gimnazjalnych. Rozwiązywanie testu wiedzy o bezpieczeństwie oraz zadań z zakresu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowanie odbywało się w Zespole Szkół w Czarnej.

Po przeprowadzonych eliminacjach nagrody ufundowane przez powiat wołomiński, uczestnikom Turnieju zostały wręczone przez Dyrektora Zespołu Szkół w Czarnej Panią Teresę Kowalczyk, Zastępcę Naczelnika WRD KPP Wołomin asp. szt. Marcina Zdunek oraz nadkom. Wiolettę Zychnowską i asp. szt. Tomasza Sitek.

 Wyniki eliminacji powiatowych:

SZKOŁY PODSTAWOWE

ZESPOŁOWO
I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołominie (99 pkt.)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kobyłce (82 pkt. )
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Czarnej (73 pkt.)

GIMNAZJA

ZESPOŁOWO
I miejsce -   Gimnazjum nr 2 w Kobyłce (103 pkt.)

II miejsce -  Gimnazjum w Zespole Szkół Gminnych w Czarnej (79 pkt.)

Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na drogach. Na kolejną edycję Turnieju zapraszamy w przyszłym roku.

ts


 

  • Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Powrót na górę strony