Turniej piłkarski o Puchar Komendanta Stołecznego Policji
Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w Turnieju Piłkarskim o Puchar Komendanta Stołecznego Policji, przeznaczonym dla dzieci i młodzieży, które w okresie wakacyjnym uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku tj. kolonie, obozy, „lato w mieście”. W rozgrywanym turnieju mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 01.01.1996- 12.12.1999. Warunkiem udziału w turnieju jest złożenie przez opiekuna listy zawodników do specjalisty ds. prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Wołominie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca 2009r.
W Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie zgłoszenia od organizatorów i opiekunów form wypoczynku dla dzieci i młodzieży do I etapu konkursu można składać w Zespole ds. Nieletnich i Patologii w budynku Wydziału Prewencji przy ul. Legionów 31a. Rozgrywki I etapu konkursu odbędą się w dniu 21 lipca 2009r o godzinie 11:00 na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie przy ul. Armii Krajowej 38. Zwycięska drużyna awansuje swoją szkołę do miana reprezentacji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie w turnieju finałowym rozegranym w dniu 18 sierpnia na terenie miasta stołecznego Warszawy.
BARDZO WAŻNE: W rozgrywanym turnieju mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 01.01.1996- 12.12.1999, uczestniczący w zorganizowanych formach wypoczynku w okresie wakacyjnym.
„Regulamin Turnieju Piłki nożnej dla dzieci o puchar Komendanta Stołecznego Policji”
ORGANIZATORZY TURNIEJU:
1. Komenda Stołeczna Policji - Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji.
2. Komendy Rejonowe Policji przy współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m. st. Warszawy w zakresie organizacji rozgrywek na terenie m. st. Warszawy.
3. Komendy Powiatowe Policji przy współpracy z komórkami samorządu terytorialnego odpowiedzialnymi za zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.
CELE TURNIEJU:
1. Propagowanie sportu, a w szczególności piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.
2. Aktywne spędzanie czasu przez dzieci i młodzież w trakcie trwania wakacji.
UCZESTNICY TURNIEJU:
1. W rozgrywanym turnieju mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 01.01.1996- 12.12.1999, uczestniczący w zorganizowanych formach wypoczynku w okresie wakacyjnym. Wystawienie zawodnika nieuprawnionego (starszego lub młodszego) spowoduje skreślenie drużyny z rozgrywek.
SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ROZGRYWEK TURNIEJOWYCH:
Turniej rozgrywany jest w dwóch etapach:
- I etap - eliminacje powiatowe lub rejonowe,
- II etap - turniej finałowy - rozegrany pomiędzy drużynami (po jednej z każdej komendy rejonowej i powiatowej), które zostaną wyłonione podczas eliminacji.
ETAP I - ELIMINACJE
1. Eliminacje będą rozgrywane w rejonach podległych Komendom Rejonowym i Powiatowym Policji.
2. Warunkiem udziału w turnieju jest złożenie przez opiekuna listy zawodników do specjalisty ds. prewencji kryminalnej właściwej terytorialnie Komendy Rejonowej lub Powiatowej Policji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca 2009r..Przekazanie listy w późniejszym terminie wyklucza drużynę z możliwości przystąpienia do gry w eliminacjach.
3. Każda z drużyn zgłoszonych do I etapu składa się z minimalnej liczby 7, a maksymalnej liczby 10 zawodników + 1 opiekun.
4. Opiekun ustala skład drużyny.
5. Opiekun do listy zawodników załącza podpisaną zgodę każdego z rodziców na udział w turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Stołecznego Policji.
6. Każdy z zawodników musi posiadać aktualną legitymację szkolną.
7. Drużyny przyjeżdżają na własny koszt.
8. Zawodnicy biorący udział w turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Stołecznego Policji zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia w zakresie NNW.
9. Za organizację I etapu turnieju odpowiedzialni są specjaliści ds. prewencji kryminalnej poszczególnych Komend Rejonowych i Powiatowych Policji. Organizacja I etapu turnieju następuje przy współpracy z dzielnicowymi koordynatorami programu „Lato w Mieście 2009” oraz komórkami samorządu terytorialnego odpowiedzialnymi za zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.
Przygotowanie eliminacji ma polegać na:
- rozpowszechnieniu informacji o organizowanym przedsięwzięciu,
- wskazaniu miejsca i terminów dokonania rozgrywek,
- zorganizowaniu i przeprowadzeniu eliminacji,
- zabezpieczeniu strony organizacyjnej przedsięwzięcia (obsługa medyczna i porządkowa, sędziowie, zaplecze techniczne itp.),
- przekazaniu do Wydziału Prewencji KSP w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 sierpnia 2009r. listy zawodników (łącznie z podpisaną zgodą każdego z rodziców na udział w turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Stołecznego Policji) wyłonionej drużyny, która zakwalifikowała się do II etapu turnieju. Przekazanie listy w terminie późniejszym spowoduje dyskwalifikację drużyny z późniejszych rozgrywek.
10. Przepisy gry w eliminacjach:
- w przypadku zgłoszenia się 5 i mniejszej liczby drużyn tworzy się jedną grupę. W grupie mecze rozgrywane są metodą „każdy z każdym” – o kolejności zajętych miejsc decyduje tabela punktowa naliczana według zasad określonych w pkt. 11 regulaminu I etapu,
- w przypadku zgłoszenia się 6 i większej liczby drużyn specjalista ds. prewencji kryminalnej odpowiedzialny za organizację eliminacji tworzy grupy. Ilość grup uzależniona jest od liczby zgłoszonych drużyn. W grupach mecze rozgrywane są metodą „każdy z każdym”. O przynależności do danej grupy decyduje losowanie przeprowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej odpowiedzialnego za organizację eliminacji - o kolejności zajętych miejsc decyduje tabela punktowa naliczana według zasad określonych w pkt. 11 regulaminu I etapu. Dalszy sposób prowadzenia rozgrywek (system pucharowy lub bezpośrednich spotkań) mający na celu wyłonienie jednej najlepszej drużyny, ustalany będzie przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej odpowiedzialnego za organizację eliminacji w zależności od ilości wyłonionych drużyn z poszczególnych grup.
11. Zasady naliczania punktów w tabeli punktowej:
- za zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, a za porażkę 0 punktów,
-w rozgrywkach grupowych o kolejności miejsc decyduje kolejno:
- większa ilość zdobytych punktów,
- wynik bezpośredniego pojedynku,
- lepsza różnica zdobytych i straconych bramek,
- większa ilość zdobytych bramek.
ETAP II – TURNIEJ FINAŁOWY
1. Turniej finałowy rozegrany będzie dnia 18 sierpnia 2009r..
2. W turnieju finałowym weźmie udział maksymalnie 16 drużyn - po jednej drużynie z terenu podległego każdej Komendzie Rejowej i Powiatowej Policji, wyłonionych w drodze eliminacji.
3. Drużyna, która zakwalifikowała się do II etapu może przed przystąpieniem do rozgrywek finałowych zmienić swój skład, jednak nie więcej niż o 6 zawodników. Wymiana większej liczby zawodników w składzie drużyny spowoduje dyskwalifikację z rozgrywek. Opiekun grupy jest zobowiązany za przekazanie do dnia 9 sierpnia 2009r. specjaliście ds. prewencji kryminalnej z właściwej Komendy Rejonowej lub Powiatowej Policji aktualnej listy zawodników łącznie z podpisaną zgodą każdego z rodziców nowych zawodników na udział dziecka w turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Stołecznego Policji).
4. Każda z drużyn zgłoszonych do II etapu składa się z minimalnej liczby 7, a maksymalnej liczby 10 zawodników + 1 opiekun.
5. Każdy z zawodników musi posiadać aktualną legitymację szkolną.
6. Drużyny przyjeżdżają na własny koszt.
7. Zawodnicy biorący udział w turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Stołecznego Policji zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia w zakresie NNW.
8. Odpowiedzialnym za organizację finału jest Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m. st. Warszawy. Przygotowanie turnieju finałowego polegać będzie na zabezpieczeniu strony organizacyjnej np. (obsługa medyczna i porządkowa, sędziowie, zaplecze techniczne itp.).
9. Turniej Finałowy odbędzie się w następującym systemie:
- rozgrywki grupowe, ćwierćfinały, półfinały i finał zawodów,
- w rozgrywkach grupowych tworzy się 4 grupy, w skład których wchodzą 4 drużyny,
- o przynależności do danej grupy decyduje losowanie przeprowadzone przez organizatora II etapu turnieju,
- po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów - o kolejności zajętych miejsc decyduje tabela punktowa naliczana według dalej określonych zasad,
- kolejna faza II etapu odbywać się będzie metodą pucharową (w ćwierćfinałach gra 8 drużyn – drużyna z 1 miejsca w grupie A gra z drużyną z 2 miejsca grupy B tworząc pierwszą parę, drużyna z 2 miejsca grupy A gra z drużyną z 1 miejsca grupy B tworząc drugą parę, drużyna z 1 miejsca w grupie C gra z drużyną z 2 miejsca grupy D tworząc trzecią parę, drużyna z 2 miejsca grupy C gra z drużyną z 1 miejsca grupy D tworząc czwartą parę. W półfinałach grają 4 drużyny (wygrany pierwszej pary gra z wygranym drugiej pary, wygrany trzeciej pary gra z wygranym czwartej pary). Zwycięskie drużyny półfinałów grają mecz finałowy, natomiast pozostałe drużyny półfinałów grają mecz o III miejsce,
- w rozgrywkach grupowych o kolejności miejsc decyduje kolejno:
- większa ilość zdobytych punktów,
- wynik bezpośredniego pojedynku,
- lepsza różnica zdobytych i straconych bramek,
- większa ilość zdobytych bramek.
10. Organizator II etapu zastrzega sobie możliwość zmiany systemu przeprowadzenia turnieju finałowego o puchar Komendanta Stołecznego Policji w przypadku zgłoszenia się do II etapu mniejszej liczby zespołów niż 16.
PRZEPISY GRY:
1. Czas gry 1 x 10 min.
2. Liczba zawodników na boisku 6 (5 + bramkarz), zmiany „systemem hokejowym” dokonywane podczas przerw w grze.
3. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać ważną legitymację szkolną ze zdjęciem. Legitymację należy mieć na każdym meczu i okazywać ją na każde żądanie organizatora, sędziego lub opiekuna zespołu przeciwnika. Zawodnik, który nie będzie posiadał przy sobie legitymacji szkolnej nie będzie dopuszczony do gry.
4. Mecze rozgrywane są piłkami nożnymi.
5. Zawodnicy mogą rozgrywać mecze w obuwiu piłkarskim (typu lanki) – obowiązuje zakaz gry we „wkrętach”. Zawodnik, który nie zastosuje się do powyższego wymogu, nie będzie dopuszczony do gry.
6. Nie obowiązuje przepis o spalonym.
7. Za przewinienia polegające na upomnieniu (żółta kartka) stosuje się kary wychowawcze wykluczenia od 1 do 5 min. W przypadku, gdy drużyna grająca w osłabionym składzie na skutek czasowego wykluczenia zawodnika straci bramkę, zawodnik ukarany karą minutową ma automatycznie prawo powrotu na boisko.
8. W przypadku straty bramki przez drużynę grającą w niepełnym składzie na skutek wykluczenia zawodnika (czerwona kartka) – drużyna może wprowadzić do gry zawodnika innego niż zawodnik ukarany wykluczeniem.
9. Ukaranie zawodnika wykluczeniem automatycznie powoduje zakaz gry ukaranego zawodnika w następnym meczu.
10. Odległość zawodników od piłki podczas wykonywania rzutów wolnych 5 m.
11. W pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną PZPN.
12. W przypadku remisu w meczach o wyłonienie jednej najlepszej drużyny w I etapie oraz w meczach o I i III miejsce rozgrywanych w II etapie zawodów, sędzia zarządza rzuty karne (3 serie, a w przypadku braku rozstrzygnięcia - do skutku wg ogólnie przyjętych zasad).
NAGRODY.
Za zajęcie pierwszych trzech miejsc drużyny zdobywają puchary oraz medale. Wręczenie nagród zwycięzcom planuje się w czasie Pikniku Rodzinnego organizowanego pod hasłem „Bądź bezpieczny w mieście” w dniu 21 sierpnia 2009r.
INFORMACJE KOŃCOWE:
Wszelkie zastrzeżenia i protesty dotyczące turnieju rozpatrywane będą w czasie trwania poszczególnych etapów turnieju przez organizatora (w I etapie turnieju przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej właściwej Komendy Rejonowej Policji/ Komendy Powiatowej Policji, w II etapie turnieju przez wyznaczonego policjanta Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji). Organizatorzy poszczególnych etapów zastrzegają sobie wyłączność interpretacji niniejszego regulaminu oraz mają prawo podejmowania wiążących decyzji w sprawach dotyczących turnieju nie ujętych w niniejszym regulaminie.
ts(na podstawie materiałów WP KSP)