Aktualności

Niebezpieczny manewr na DK 50. Mandat i 15 punktów karnych dla 35-latka

Data publikacji 11.05.2026

Policyjny wideorejestrator zarejestrował skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy na drodze krajowej nr 50. W miejscowości Kąty Czernickie 35-letni kierujący hondą wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Spotkanie z funkcjonariuszami wołomińskiej drogówki zakończyło się dla niego wysoką grzywną.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Kąty Czernickie (gmina Strachówka) na odcinku drogi krajowej nr 50. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji
w Wołominie, pełniąc służbę w radiowozie nieoznakowanym, zwrócili uwagę na kierującego osobową hondą.

Mężczyzna zdecydował się na wykonanie manewru wyprzedzania w miejscu, gdzie jest to surowo zabronione tzn. bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym, które realnie zagraża życiu i zdrowiu niechronionych uczestników ruchu. Całe zajście zostało zarejestrowane przez policyjną kamerę, co stało się podstawą do natychmiastowego zatrzymania pojazdu do kontroli.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 35-latka surową karę przewidzianą w obowiązującym taryfikatorze tj. mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych, które zasiliły konto kierowcy. Mężczyzna skorzystał z możliwości opłacenia grzywny na miejscu za pomocą terminala płatniczego.

Policja przypomina, że wyprzedzanie na przejściach dla pieszych oraz bezpośrednio przed nimi to jedna z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Apelujemy o rozwagę
i przestrzeganie przepisów – chwila pośpiechu nie jest warta ludzkiego życia ani wysokich sankcji finansowych.

podkom. Monika Kaczyńska/jf

  • Niebezpieczny manewr na DK 50. Mandat i 15 punktów karnych dla 35-latka

Film Niebezpieczny manewr na DK 50. Mandat i 15 punktów karnych dla 35-latka

Pobierz plik Niebezpieczny manewr na DK 50. Mandat i 15 punktów karnych dla 35-latka (format mp4 - rozmiar 33.5 MB)

Powrót na górę strony