Aktualności

Podejrzany o kradzież z włamaniem do samochodu zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 08.07.2024

Kryminalni z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali 52-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o włamanie do uszkodzonego samochodu pozostawionego po zdarzeniu drogowym na parkingu przy cmentarzu. Mężczyzna ukradł z niego powerbank, trzy sztuki okularów przeciwsłonecznych, płytę CD o łącznej wartości około 250 zł oraz dokumenty. Okazało się, że był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, dlatego za popełniony czyn odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Ząbkach zostali skierowani na interwencję przy ul. Piłsudskiego na terenie miasta. Tam według zgłoszenia, w rozbitym audi, miał znajdować się nietrzeźwy mężczyzna. Gdy policjanci dotarli na miejsce, przy samochodzie zastali wspomnianego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął oddalać się w stronę cmentarza. Zareagowali błyskawicznie, gdyż mieli podejrzenie, że mógł on kierować pojazdem pod wpływem alkoholu.

Podczas interwencji operacyjni ustalili, że 52-latek nie kierował tym samochodem, ani nie jest właścicielem uszkodzonego audi. Okazało się, że obywatel Gruzji skorzystał z okazji i włamał się do zamkniętego, pozostawionego na parkingu uszkodzonego auta po zdarzeniu drogowym. Z wnętrza zabrał najbardziej wartościowe rzeczy, takie jak powerbank, trzy sztuki okularów przeciwsłonecznych, płytę CD o łącznej wartości około 250 zł oraz dokumenty, które znaleźli przy nim policjanci podczas kontroli osobistej.

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz przed sądem odpowie za kradzież z włamaniem oraz ukrycie dokumentów. W przeszłości 52-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za zarzucane mu czyny odpowie w warunkach recydywy.

Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MK/ea

Powrót na górę strony