Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowo aresztowani za kradzież

Data publikacji 14.06.2024

Trzymiesięcznym aresztem, dla dwóch obywateli Gruzji, zakończyły się ostatnie działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Podejrzani z samochodu zaparkowanego przy centrum handlowym w Markach ukradli pieniądze, odzież i obuwie o łącznej wartości ponad 13 tysięcy złotych. 64 i 72- usłyszeli zarzut kradzieży. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W wyniku intensywnych działań i wnikliwej analizy posiadanych informacji kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ustalili tożsamość mężczyzn, którzy 27 maja br. na parkingu przy centrum handlowym w Markach dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 12 tysięcy złotych oraz nowej odzieży męskiej i obuwia z zaparkowanego tam Mercedesa. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Policjanci 64 i 72- latka zatrzymali w domu jednorodzinnym na terenie Warszawy. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyzn, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 3 tysiące euro i ponad 3 tysiące złotych, a także umowę komisu samochodu, który był wykorzystany do przestępstwa. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 72- latek jest również poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód i ma do odbycia karę 49 dni pozbawienia wolności.

Zgromadzony materiał dowodowy przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu kradzieży, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie.

Oprac. MK/D.K

Powrót na górę strony