Aktualności

Usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków i 17 kradzieży sklepowych

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Markach zatrzymali 38-latka, który przez kilka miesięcy dopuścił się 17 kradzieży w sklepach na terenie Warszawy oraz powiatu wołomińskiego. Podczas ostatniej kradzieży miał przy sobie narkotyki, które ukrył w bucie. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do dyżurnego wpłynęła informacja o kradzieży w sklepie wielobranżowym na terenie Marek. Na miejscu pracownik ochrony wskazał mężczyznę, który ukradł artykuły elektroniczne o wartości ponad 500 złotych. Towar nienaruszony wrócił na półki sklepowe.

Podczas interwencji czujność policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie 38-latka. Okazało się, że podczas kontroli, w bucie, mężczyzna ukrył foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Badanie zabezpieczonych środków odurzających potwierdziło, że jest to amfetamina. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne kradzieże, jakie ma na swoim koncie 38- latek. Podejrzany od grudnia ubiegłego roku, do czerwca bieżącego roku, dopuścił wielu takich czynów na terenie Warszawy oraz powiatu wołomińskiego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 8 000 złotych.

Mężczyzna usłyszał jeden zarzut za posiadanie narkotyków oraz siedemnaście za kradzież. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MK/D.K

Powrót na górę strony