Aktualności

Płacił zbliżeniowo skradzioną kartą

Data publikacji 10.06.2024

Radzymińscy kryminalni zatrzymali 25- latka podejrzanego o kradzież saszetki, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz karty płatnicze. Ponadto mężczyzna przy użyciu jednej z kart dokonał transakcji w różnych sklepach na terenie powiatu wołomińskiego. Policjanci przedstawili mu w sumie pięć zarzutów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Radzyminie zatrzymali 25- latka podejrzanego o kradzież saszetki z pieniędzmi, dokumentem tożsamości, kartami płatniczymi, scyzorykiem i latarką. Według relacji mężczyzna ją znalazł, jednak nie tylko nie szukał prawowitego właściciela, ale korzystał ze znajdującej się tam karty płatniczej jak ze swojej. 25- latek płacił zbliżeniowo za zakupy w różnych sklepach na terenie powiatu wołomińskiego. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 1000 zł.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawie podejrzanemu w sumie pięciu zarzutów tj. kradzieży saszetki z dokumentami, kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem poprzez wykorzystanie funkcji płatności zbliżeniowej skradzionej karty. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd. 25- latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami. W przypadku, kiedy znajdziesz dokument należący do innej osoby, jeżeli jest to możliwe, niezwłocznie zwróć go właścicielowi. W innym wypadku zwróć go do urzędu, który dokument wydał w celu jego unieważnienia lub do najbliższego urzędu miasta czy gminy, lub jednostki Policji.

Oprac. MK

Powrót na górę strony