Aktualności

Akcja "WIDOCZNI BEZPIECZNI" dobiegła końca

Data publikacji 09.06.2024

Kampania"WIDOCZNI BEZPIECZNI" w Gminie Dąbrówka dobiegła końca. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radzyminie wspólnie z Wójtem Gminy i przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili ostanie już z cyklu spotkania, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze i używania elementów odblaskowych.

Ostanie już z cyklu spotkania edukacyjne, dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych, pod hasłem "WIDOCZNI BEZPIECZNI" odbyło się z w szkołach podstawowych w Józefowie i Wszeborach.

Tak jak poprzednio, uczniowie biorący udział w akcji nabyli wiedzę z zakresu pracy policjanta i podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję wcielić się w funkcjonariuszy Policji obsługujących zdarzenia kryminalne np. technika kryminalistyki i rozwikłać zagadkę włamania do domu.

Ponadto uczniowie, którzy licznie przyjechali w dniu zajęć do szkoły rowerem, pod okiem policjantów mogli sprawdzić, czy posiadają prawidłowe wyposażenie jednośladów. By zadbać o lepszą widoczność na drodze, uczestnicy otrzymali odblaski.

Oprac. MK

Powrót na górę strony