Aktualności

Kolizja okazała się początkiem większych kłopotów

Data publikacji 07.06.2024

54-latek, który doprowadził do kolizji z dwoma pojazdami, został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności na 150 dni. Wszystko wyszło na jaw w trakcie czynności na miejscu zdarzenia.

Kilka dni temu oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie Ząbek. Do obsługi zadysponował policjantów Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego z tutejszego Komisariatu Policji.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili przebieg kolizji. Kierujący pojazdem marki Mini Cooper, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, a tym samym doprowadził do zderzenia z dwoma zaparkowanymi pojazdami marki ford i peugeot. Ta kolizja była również początkiem większych kłopotów 54-latka. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że mężczyzna zgodnie z Nakazem Doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Wołominie ma do odbycia karę pozbawienia wolności na 150 dni.

Przybyła w międzyczasie na miejsce zdarzenia załoga Wydziału Ruchu Drogowego skierowała wniosek do sądu, w związku z odmową przyjęcia mandatu przez sprawcę. Następnie ząbkowscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komisariatu. Zgodnie z poleceniem sądu trafił do aresztu śledczego.

Oprac. MK

Powrót na górę strony