Aktualności

Dzielnicowe z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 05.06.2024

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zasady zachowania wobec osób obcych i niebezpiecznych, bezpieczne wakacje - to tylko niektóre z tematów, jakie poruszały dzielnicowe podczas spotkania z dziećmi w Niepublicznym Przedszkolu Leśny Zakątek w Wołominie.

Od początku roku szkolnego policjanci z terenu powiatu wołomińskiego spotkają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami klas szkół podstawowych. Spotkania organizowane są w celu przybliżenia im podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ostatnio dzielnicowe z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie odwiedziły dzieci w Niepublicznym Przedszkolu Leśny Zakątek w Wołominie.

Funkcjonariuszki w pięknych okolicznościach przyrody, omówiły z uczestnikami spotkania zasady bezpiecznego poruszania się po drodze tj. przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Zwróciły też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzielnicowe zaprezentowały również dzieciom, jak prawidłowo nosić elementy odblaskowe, by być widocznym.

Istotnym punktem spotkania była rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby, dlatego policjantki uczyły przedszkolaki, jak należy zachować się w kontakcie z taką osobą.

Tego dnia niecodzienną atrakcją dla dzieci był radiowóz. Ponadto wszyscy mali uczestnicy spotkania otrzymali od funkcjonariuszek odblaskowe worki, by być widocznym na drodze. 

oprac. MK/D.K

Powrót na górę strony