Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień ze stołeczną Policją

Data publikacji 17.05.2024

W przedsięwzięciu informacyjno-edukacyjnym promującym zawód policjanta uczestniczyli uczniowie szkół mundurowych I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie oraz I LO PUL w Dębem Wielkim. Pokazy sprzętu, tresura zwierząt czy techniki samoobrony, to tylko część wydarzeń, jakie mogli zobaczyć młodzi kadeci, dla których zorganizowano spotkanie.

Dziś w Wołominie na placu przy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie rozpoczęło się kolejne już spotkanie z cyklu „Dzień ze stołeczną Policją”. Celem funkcjonariuszy było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

Na uczniów klas mundurowych I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie oraz I LO PUL w Dębem Wielkim czekało wiele atrakcji. Podczas spotkania mogli obserwować w akcji policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, którzy przeprowadzili działania  w przypadku ujawnienia paczki niewiadomego pochodzenia. Wydział Doskonalenia Zawodowego wspólnie z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zaprezentowali także techniki samoobrony i obezwładniania osób przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego.

Do zadań funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji należało kierowania ruchem, natomiast policjanci Laboratorium Kryminalistycznego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP zdradzili tajniki zabezpieczania śladów kryminalistycznych. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz koni służbowych wykonany przez Ogniwo Konne Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP i tresura psów pod nadzorem Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego KSP.

Podczas „Dnia ze stołeczną Policją” uczniowie klas mundurowych mogli obejrzeć łódź, która wykorzystywana jest podczas służby przez policjantów z Komisariatu Rzecznego w Warszawie oraz wyposażenie specjalistyczne Zespołu Bojowego,  Minersko-Pirotechnicznego, a także pojazdy specjalistyczne Policji.

Chętni do służby w policji, mogli uzyskać informacje dotyczące rekrutacji od pracowników komórki doboru Komendy Stołecznej Policji.

Film Dzień ze stołeczną Policją

Pobierz plik Dzień ze stołeczną Policją (format mp4 - rozmiar 33.22 MB)

Powrót na górę strony