Aktualności

"WIDOCZNI BEZPIECZNI"- działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 15.05.2024

Komisariat Policji w Radzyminie wspólnie z Urzędem Gminy w Dąbrówce, promując bezpieczeństwo dzieci na drodze, rozpoczął kampanię pod hasłem "WIDOCZNI BEZPIECZNI". W ramach akcji na terenie gminy przeprowadzony zostanie cykl spotkań, by zwrócić uwagę najmłodszym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze.

Pierwsze spotkania z cyklu zajęć profilaktycznych Policji przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrówka odbyło się w Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce i Szkole Podstawowej w Guzowatce. Inauguracja kampanii "WIDOCZNI BEZPIECZNI" odbyła się przy udziale Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Radzyminie st. asp. Radosława Wasilewskiego oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrówce Jacka Jeziórskiego.

Podczas spotkań uczniowie nabyli wiedzę z zakresu pracy policjanta i podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy spotkania w Dąbrówce mieli niebywałą okazję wcielić się w funkcjonariuszy Policji obsługujących zdarzenia kryminalne np. technika kryminalistyki i rozwikłać zagadkę włamania do domu. Zajęcia profilaktyczne, które przebiegły w miłej atmosferze, przeprowadził dzielnicowy gminy Dąbrówka - sierż. szt. Radosław Czajkowski, któremu asystowała funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Radzyminie.

Ponadto uczniowie, którzy przyjechali w dniu zajęć do szkoły w Guzowatce rowerem, mogli sprawdzić, czy wyposażenie kierowanego przez nich jednośladu jest prawidłowe. Na zkończenie wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, które będą mogli umieść na pleckach lub rowerach, dzięki czemu będą lepiej widoczni i bardziej bezpieczni podczas przemieszczania się po drodze.

oprac.MK

Powrót na górę strony