Aktualności

Pijany, bez uprawnień, a do tego poszukiwany

Policjanci zatrzymali kierującego Nissanem, który mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, poruszał się samochodem. Okazało się, że kierujący na podwójnym gazie 49-latek nie miał uprawnień i był poszukiwany do odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W niedzielne popołudnie (12.05.2024 r.) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Jadowie w miejscowości Strachówka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Nissan. Policjanci otrzymali wcześniej zgłoszenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia.

Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 49- latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a ponadto był poszukiwany do odbycia 50 dni kary pozbawienia wolności. W związku z czym został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu zostanie przewieziony do Zakładu Karnego. Pojazd został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, za jego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia, lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

oprac.MK

Powrót na górę strony