Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 23-latka

Wołomińscy funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego obywatela Litwy podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu i używanie tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do tego pojazdu. Policjanci odzyskali Toyotę wartą około 260 tysięcy złotych. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Do zatrzymania doszło na drodze ekspresowej S8, w rejonie miejscowości Kobyłka w powiecie wołomińskim.

Kryminalni weszli w posiadanie informacji, z której wynikało, że trasą S8 w kierunku Białegostoku będzie przemieszczała się skradziona Toyota. Gdy tylko zauważyli samochód, natychmiast przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych zatrzymali auto uniemożliwiając kierującemu ucieczkę. Podczas sprawdzenia numerów identyfikacyjnych w dostępnych bazach danych potwierdziło się, że samochód został skradziony na terenie Słowacji. Ponadto znajdowały się na nim tablice rejestracyjne należące do innego pojazdu. Auto zabezpieczono na parking depozytowy, a kierujący 23-letni obywatel Litwy trafił do policyjnego aresztu.

Sprawca, w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie, usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodu i używanie tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do tego pojazdu. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony