Aktualności

Podziękowania dla funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Tłuszczu

Data publikacji 08.02.2024

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Tłuszczu wpłynęły podziękowania od zadowolonych mieszkańców Jarzębiej Łąki. Współpraca oraz dobre relacje policji ze społeczeństwem przełożyły się na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

Do najważniejszych obszarów działania policji należą troska o bezpieczeństwo obywateli oraz porządek publiczny. Mundurowi codziennie podejmują czynności ukierunkowane na wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli, jak i niwelujące zagrożenia, które w głównej mierze mają wpływ na jakość życia mieszkańców danego rejonu.

Spełnieniem tych warunków mogą pochwalić się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tłuszczu. Mieszkańcy miejscowości Jarzębia Łąka postanowili docenić ich działania i wysłali list do miejscowego komendanta.

W treści dziękują między innymi za rzetelne wykonywanie przez funkcjonariuszy czynności służbowych, empatię oraz zaangażowanie w lokalne problemy. Potwierdzeniem tego jest widoczny spadek wykroczeń oraz poprawa zachowania lokalnego społeczeństwa w miejscach newralgicznych.

Mundurowi podczas codziennej służby zachęcają mieszkańców do angażowania się w życie publiczne i korzystanie ze swoich praw – na przykład prawa do wypowiadania się podczas debat społecznych, co przynosi wymierne skutki.

Choć zawód policjanta jest trudny i wymagający to jednocześnie daje w zamian coś szczególnego - każdy dzień przynosi coś nowego, a satysfakcja z pomocy niesionej w trudnych ludzkich sprawach jest wyjątkowym doświadczeniem.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Powrót na górę strony