Aktualności

Bezpieczne ferie zimowe w powiecie wołomińskim

Data publikacji 24.01.2024

Ferie zimowe trwają, a służby i inspekcje prowadzą działania w zakresie bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i turystów przebywających w okresie ferii zimowych na terenie powiatu wołomińskiego.

Policjanci wydziału prewencji na terenie powiatu wołomińskiego, w trakcie trwania ferii zimowych, prowadzą akcje edukacyjno – informacyjne. Podczas spotkań uświadamiają dzieci i młodzież o właściwych postawach podczas spędzania czasu wolnego oraz sposobach reakcji na niebezpieczne zdarzenia. Przypominają także jak ważne jest używanie przez pieszych elementów odblaskowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego zapewniają bezpieczeństwo wyjeżdżającym. Kontrolują zorganizowane miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, tereny dworców kolejowych, autobusowych oraz węzłów komunikacyjnych, a także parków i placów szkolnych.

Państwowa Straż Pożarna udziela dzieciom, jaki i dorosłym, praktycznych porad na temat radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Przypominają o zasadach bezpieczeństwa pożarowego w mieszkaniach oraz uczą najmłodszych jak skutecznie wezwać służby ratownicze lub udzielić pierwszej pomocy.

Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przeprowadzają kontrole w zakresie oceny zimowego wypoczynku. Prowadzą nadzór nad zorganizowanymi turnusami, w zakresie warunków higieniczno – sanitarnych.

mł. asp. Monika Kaczyńska

  • Spotkanie profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii zimowych z dziećmi w Wołominie
  • Spotkanie profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii zimowych z dziećmi w Kobyłce
  • Spotkanie profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii zimowych z dziećmi w Wołominie
Powrót na górę strony