Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzialność prawna nieletnich, uzależnienia, cyberprzemoc, na spotkaniu profilaktycznym z młodzieżą

Data publikacji 14.11.2023

W ramach działań profilaktycznych uczniowie Zespołu Szkół w Wołominie uczestniczyli w spotkaniu przeprowadzonym przez Policję oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną dotyczącą bezpieczeństwa, odpowiedzialności prawnej nieletnich, uzależnień oraz cyberprzemocy.

Podczas spotkania funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką mł. asp. Joanna Pieńczuk przedstawiła zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne oraz zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi.

Bardzo ważną częścią spotkania był temat cyberprzemocy. Policjantka opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Wyjaśniła jak kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Prowadząca spotkanie radziła, jak postępować, gdy młody człowiek jest świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Policjantka wspólnie z Renatą Modzelewską przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wołominie poruszyły tematy sięgania młodych ludzi po środki uzależniające w tym dopalacze i e-papierosy. Opowiedziały o konsekwencjach prawnych i następstwach zdrowotnych, wynikających z ich używania.

Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Zaangażowali się i zadawali wiele pytań, na które mogli uzyskać fachowe odpowiedzi.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Powrót na górę strony