Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł telefony w punkcie sprzedażowym

Data publikacji 15.10.2023

Czujność i dobre rozpoznanie funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie doprowadziła do zatrzymania 35-latka, który włamał się do punktu sprzedażowego i ukradł 7 telefonów komórkowych, wartych w sumie ponad 16 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży telefonów o łącznej wartości ponad 16 tysięcy złotych doszło w pod koniec września br. w Wołominie. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawca po uszkodzeniu gabloty i zbiciu szyby w witrynie sklepowej ukradł 7 telefonów komórkowych różnych marek i uciekł. Moment zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Policjnci gdy tylko otrzymali rysopis mężczyzny, rozpoczęli poszukiwania.

Sprawca niedługo cieszył się wolnością. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie na podstawie posiadanych informacji wytypowali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Dzięki sprawnie podjętych przez mundurowych czynnościach, 35-latek został zatrzymany po zaledwie kilku dniach. Okazało się, że był to obywatel Białurosi. Policjanci ustalili, że część skradzionych telefonów zastawił w lombardzie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna w przeszłości był notowany za podobne przestępstwa.

Dalsze czynności z zatrzymanym kryminalni wykonywali w wołomińskiej komendzie przy ul. Wileńskiej. Zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie przedstawiono 35- latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd poparł wniosek śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec obywatela Białorusi 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Monika Kaczyńska/mw

Powrót na górę strony