Aktualności

Kradł w środy i czwartki

Data publikacji 24.05.2023

Wołomińscy kryminalni zatrzymali 53-latka podejrzanego o kradzieże w sklepie wielobranżowym w Ząbkach. Mężczyzna, do placówki handlowej przychodził cyklicznie w środy i czwartki. Jego łupem padały artykuły przemysłowe, spożywcze oraz drogie alkohole. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w kwietniu bieżącego roku. Na terenie sklepu wielobranżowego w Ząbkach odnotowano znaczny wzrost kradzieży. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajęli się tą sprawą i bardzo szybko ustalili personalia mężczyzny, odpowiedzialnego za ich dokonanie. W dotarciu do sprawcy pomógł monitoring sklepowy, który utrwalił jego wizerunek. Czynności te pozwoliły na zatrzymanie 53-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego.

Sposób działania 53-latka nie był skomplikowany. Mężczyzna pojawiał się w sklepie cyklicznie w środy i czwartki. Robiąc zakupy, część produktów wkładał do wózka sklepowego, a część chował do prywatnej torby. Następnie szedł do kasy, gdzie płacił tylko za rzeczy znajdujące się w koszyku. Jego łupem padały artykuły przemysłowe, spożywcze oraz drogie alkohole.

Policjanci ustalili, że w sumie na terenie tego sklepu, 53-latek dopuścił się 6 kradzieży czym naraził placówkę handlową na straty w wysokości około 10 tysięcy złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Powrót na górę strony