Aktualności

Podsumowanie "Kaskadowego pomiaru prędkości" na krajowej "50"

Data publikacji 17.03.2023

W dniu wczorajszym, na drodze krajowej nr 50 funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z Komend Powiatowych w Mińsku Mazowieckim, Otwocku, Piasecznie i Wołominie prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na tej jezdni. Efektem pracy wołomińskich policjantów było przeprowadzenie 43 kontrole drogowe. I tym razem nie brakowało kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Tylko w powiecie wołomińskim, podczas akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierujących. Nałożono 24 mandaty a 1 kierowca straciło prawo jazdy. Pamiętajmy ,że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

W miniony czwartek na terenie powiatu mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego oraz wołomińskiego odbyły się działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Oznacza to, że policjanci prowadzili pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem). Miejsce działań mundurowych, a mianowicie DK 50 nie było przypadkowym wyborem. Zdarzenia, które miały tam miejsce, w tym wypadki śmiertelne pokazują, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w naszym powiecie. Dodatkowo przebiega przez kilka powiatów w garnizonie stołecznym, stąd też działania prowadzone przez policjantów w kilku komendach jednocześnie.

Zadaniem drogówki była reakcja na popełniane wykroczenia przez kierowców, w tym nie tylko na te związane z przekraczaniem prędkości. Policjanci chcą uświadomić kierujących, że na polskich drogach nie ma miejsca na brawurę.

Efekty wczorajszych kontroli policjantów wołomińskiej drogówki dają wiele do myślenia. Tylko wczoraj, w związku z prowadzoną akcją policjanci ruchu drogowego z Wołomina ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierowców. Łącznie poddano kontroli 43 kierowców, nałożono 24 mandaty karne i 4 pouczenia.

Pamiętajmy! Nie ma miejsca na brawurę za kierownicą a bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy przede wszystkim od nas samych.

Film 172-239052.mp4

Pobierz plik 172-239052.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.81 MB)

Powrót na górę strony