Aktualności

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania wołomińskich policjantów z seniorami

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie spotkali się z seniorami ze Stowarzyszenia Powiatowego Uniwersytetu Otwartego. W wołomińskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej przeprowadzili prelekcje adresowane w szczególności do osób starszych. Głównym celem mundurowych było uświadomienie emerytom, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

Wtorkowe popołudnie starszy sierżant Urszula Domoradzka policjantka Ogniwa do spraw Profilaktyki, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy sierżant sztabowy Michał Jóśk spędzili w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie. Tam ze słuchaczami Stowarzyszenia Powiatowego Uniwersytetu Otwartego przeprowadzili spotkanie profilaktyczno- edukacyjne.

Mundurowi przedstawili sposoby działania oszustów.  Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przestępców, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Zachęcali seniorów do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Podczas spotkania policjanci odnosili się głównie do zdarzeń opartych na faktach.

W prezentacji multimedialnej, którą przedstawili słuchaczom, omówili dane statystyczne dotyczące liczby osób oszukanych opisanymi metodami. Ponadto zobrazowali uczestnikom skalę problemu i straty jakie ponieśli seniorzy w 2022 r. na terenie całego Garnizonu Stołecznego.

Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości emerytów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

PAMIĘTAJ SENIORZE!!! Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Powrót na górę strony