Aktualności

Odpowiedzialność prawna nieletnich - spotkanie młodzieży z policjantem

Data publikacji 09.03.2023

W środę 8 marca 2023 r. prelekcje z młodzieżą Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie przeprowadził policjant Ogniwa do spraw Profilaktyki, Nieletnich i Patologii z Wydziału Prewencji w Wołominie. Na spotkaniu poruszył kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Młodszy aspirant Rafał Szymański skupił się przede wszystkim na przedstawieniu uczniom przepisów Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. W związku z tym, iż słuchacze to młodzież w różnym przedziale wiekowym, istotnymi dla nich zagadnieniami było poznanie odpowiedzialności prawnej w zależności od ukończonego wieku. Policjant wyjaśnił uczestnikom pojęcie demoralizacji oraz opowiedział o najczęściej popełnianych przez młodzież czynach karalnych, również tych dokonywanych za pośrednictwem internetu.

W dalszej części spotkania, funkcjonariusz omówił zagrożenia związane z posiadaniem lub udzielaniem środków odurzających, takich jak narkotyki czy dopalacze. Przedstawił młodym ludziom nie tylko konsekwencje prawne ale także aspekt zdrowotny.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

  • Spotkanie profilaktyczno -edukacyjne w szkole branżowej
  • Spotkanie profilaktyczno - edukacyjne w szkole branżowej
  • Spotkanie profilaktyczno - edukacyjne w szkole branżowej
Powrót na górę strony