Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i Straż Pożarna nad akwenami wodnymi w powiecie wołomińskim

Data publikacji 01.07.2022

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego ruszyło strzeżone kąpielisko Glinianki w Zielonce. Na jego terenie znajdują się specjalnie wyznaczone strefy wodne oraz strefy relaksu. Ratownik czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich plażowiczów. W okresie letnim policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie patrolują wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina teren kąpieliska. Mundurowi będą wspierać ratowników wodnych w ich codziennej pracy oraz dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na wodach i terenach przywodnych na terenie całego powiatu wołomińskiego.

Czas wakacji oraz wysokie temperatury sprzyjają przebywaniu nad akwenami wodnymi. Jednym z takich miejsc jest kąpielisko Glinianki w Zielonce. To tam od kilku dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina mają wspólne patrole na wodzie oraz lądzie.

Głównym celem tych wspólnych działań jest promowanie właściwych zachowań nad wodą , przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpieczne uprawianie sportów wodnych oraz bezpieczne wędkowanie.

Przebywając nad wodą pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • kąpmy się tylko w miejscach wyznaczonych, gdzie znajduje się ratownik WOPR

  • przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, z którego aktualnie korzystamy

  • czerwona flaga oznacza zakaz wejścia do wody

  • korzystajmy ze sprzętów wodnych np. kajaka czy łódki zakładamy kapok dostosowany do wzrostu i wagi

  • nie skaczmy do wody i nie wypływamy poza wskazany obszar kąpielisk

Pamiętajmy!!! Alkohol nie jest dobrym kompanem do uprawiania sportów wodnych.

Funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej dadzą wsparcie ratownikom wodnym na kąpieliskach strzeżonych, będą dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na wodach i terenach przywodnych. Ponadto będą kontrolować akweny wodne niestrzeżone lub miejsca gdzie kąpiel jest zabroniona i widnieje informacja o " Czarnym punkcie" na  terenie całego powiatu wołomińskiego.

sierż. szt. Monika Kaczyńska/g.p

Powrót na górę strony