Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na oczach policjantów chciał ukraść rower

Data publikacji 10.05.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kobyłce zatrzymali 35-latka, który ukradł rower z wiaty w rejonie dworca PKP w Kobyłce. Mężczyzna, na widok nieznakowanego radiowozu, zaczął uciekać na skradzionym jednośladzie. Podczas pościgu policyjnego uszkodził lusterko w radiowozie. Po zatrzymaniu sprawcy, funkcjonariusze ujawnili nożyce do cięcia metalu w plecaku mężczyzny. 35-latek usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży roweru i uszkodzenia radiowozu. Odzyskany jednoślad wrócił w ręce właściciela.

W okresie wiosennym funkcjonariusze odnotowują wzmożone kradzieże rowerów. Często osoby podróżujące koleją do pracy, pozostawiają swoje jednoślady w wiacie rowerowej przy stacji PKP. Długotrwały postój rowerów wzbudza zainteresowanie amatorów kradzionych jednośladów. Dlatego policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Kobyłce zorganizowali wzmożone działania operacyjnie w rejonie stacji kolejowej na terenie miasta.

Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził mężczyzna, który w rejonie dworca PKP w Kobyłce przemieszczał się nerwowo pomiędzy wiatą rowerową, a stacją kolejową. W pewnym momencie podszedł do roweru, który przymocowany był  linką pod zadaszeniem wiaty. Następnie sięgnął do plecaka i wyjął z niego nożyce, którymi przeciął zabezpieczenie roweru. Następnie wsiadł na skradziony jednoślad i odjechał. W pościg za mężczyzną ruszyli policjanci. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać 35-latka, lecz on nie reagował  i przyspieszył. Gdy funkcjonariusze zajechali radiowozem drogę sprawcy, mężczyzna zatrzymał się i porzucił rower. 35-latek zaczął uciekać pieszo. W celu zmylenia policjantów zmienił kierunek ucieczki, a w między czasie uszkodził lusterko radiowozu nieoznakowanego. Kryminalni ruszyli za 35-latkiem w pościg pieszy i już po chwili zatrzymali sprawcę. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli nożyce do cięcia metalu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska/md

  • Narzędzie wykorzytsywane do kradzieży
  • Odzyskany rower
  • Uszkodzone lusterko w radiowozie
Powrót na górę strony