Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa promowała bezpieczeństwo wśród uczniów szkół podstawowych gminy Dąbrówka

Data publikacji 28.01.2022

„Będąc widocznym – jesteś bezpieczny” to hasło przewodnie konkursu plastycznego zorganizowanego przez asp. sztab. Sylwię Borzymek - dzielnicową gminy Dąbrówka z Komisariatu Policji w Radzyminie przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w UG Dąbrówka. Policjantka przeprowadziła spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uczniami klas I-III, a następnie ogłosiła konkurs plastyczny skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych w Gminie Dąbrówka.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest priorytetem w codziennej służbie policjantów. Dlatego też asp. sztab. Sylwia Borzymek zrealizowała cykl szkoleń skierowanych do najmłodszych uczniów szkół podstawowych w gminie Dąbrówka. Edukacja na temat bezpieczeństwa dziecka w ruchu drogowym odbyła się w: Szkole Podstawowej w Dąbrówce, Szkole Podstawowej w Guzowatce, Szkole Podstawowej w Józefowie oraz Szkole Podstawowej we Wszeborach. Aby zachęcić dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzielnicowa ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem” Będąc widocznym – jesteś bezpieczny”. Współorganizatorem konkursu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Dąbrówka. Zainteresowanie konkursem było tak duże, że starsi uczniowie również włączyli się w przygotowanie prac plastycznych dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Każdy uczestnik tego przedsięwzięcia okazał się zwycięzcą. Każde dziecko zostało docenione i nagrodzone. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Dąbrówka ufundowała nagrody w postaci kamizelek, zawieszek i worków odblaskowych. Zaś dzielnicowa przekazała dzieciom książeczki pt.: „Trampki albo rower, czyli wielka sztuka małych podróży” wydanych przez Starostwo Powiatowe w Wołominie, opaski niezgubki oraz płyty DVD pt.” Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Gratulujemy wszystkim uczniom wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz zaangażowania w promowanie bezpieczeństwa.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

podinsp. Wioletta Zychnowska


 

  • dzielnicowa promujaca bezpieczeństwo dzieci w gminie Dąbrówka
  • dzielnicowa promujaca bezpieczeństwo dzieci w gminie Dąbrówka
  • dzielnicowa promujaca bezpieczeństwo dzieci w gminie Dąbrówka
  • dzielnicowa promujaca bezpieczeństwo dzieci w gminie Dąbrówka
  • dzielnicowa promujaca bezpieczeństwo dzieci w gminie Dąbrówka
  • tablica z pracami konkursowymi
Powrót na górę strony