Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonał rozboju, posiadał broń i amunicję, prowadził pojazd mimo zakazu i po alkoholu

Data publikacji 08.06.2021

Przyjechał do znajomego z zamiarem pożyczenia pieniędzy na paliwo. Gdy spotkał się z odmową, dokonał na nim rozboju, raniąc go przy tym nożem. Zabrał mu nie tylko 3 tys. złotych, lecz również warty blisko 4 tys. złoty łańcuszek. W miejscu zamieszkania 30-latka, w samochodzie policjanci ujawnili broń palną oraz amunicję, na którą ten nie posiadał zezwolenia. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie łącznie 4 zarzuty, w tym rozboju, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego mimo orzeczonego zakazu oraz pod wpływem alkoholu. Postanowieniem sądu w Wołominie został tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zostali poinformowani o rozboju, do jakiego miało dojść na mieszkańcu Kuligowa. Na miejscu policjanci ustalili, że w godzinach porannych do domu pokrzywdzonego, osobowym oplem przyjechały cztery osoby, z których jedna, 30-latek chciał pożyczyć pieniądze na paliwo. Mężczyzna wiedział, że właściciel posesji posiada pieniądze, bo ten dzień wcześniej tym się chwalił. Gdy spotkał się z odmową, posługując się nożem i używając przemocy w postaci szarpania za ubranie i uderzania rękojeścią noża w skroń, dokonał rozboju na 67-latku. Poszkodowany został ranny w prawe udo oraz stracił pieniądze w kwocie 3000 złotych i złoty łańcuszek o wartości 4000 zł.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań, w Kobyłce funkcjonariusze tamtejszej jednostki Policji zatrzymali dwoje 18-latków, dziewczynę i chłopaka, którzy przyjechali wraz z 30-latkiem do Kuligowa. Osoby te zostały przesłuchane i zwolnione. Tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie dokonali zatrzymania podejrzanego o rozbój 30-latka. Przy mężczyźnie w pojeździe, którego był użytkownikiem policjanci ujawnili przedmiot przypominający broń palną, 2 magazynki oraz 16 szt. amunicji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom z Radzymina na przedstawienie 30-laktowi łącznie czterech zarzutów w tym dokonania przy użyciu noża rozboju na 67-latku, przy czym czynu dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo podobne, posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu maszynowego, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kierowania po drodze publicznej pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

Sędzia Sądu Rejonowego w Wołominie uwzględnił też wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wołominie i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek/ea


 

Powrót na górę strony