Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Adwokaci” poszukiwanego z zarzutami znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów

Data publikacji 26.02.2021

Kontrola miejsca pobytu osoby poszukiwanej przez funkcjonariuszy z komisariatu w Zielonce zakończyła się zatrzymaniem 33-latki i 35-latka. Kobieta, widząc umundurowanych policjantów wychodzących z klatki schodowej budynku wielorodzinnego, zażądała od nich zaprzestania poszukiwania jej kolegi, wielokrotnie znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Towarzyszący jej mężczyzna również dopuścił się podobnych przestępstw wobec policjantów, dodatkowo groził im też pozbawieniem życia. „Adwokaci” poszukiwanego już usłyszeli zarzuty. Zgodnie z obowiązującym prawem może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce kilka dni temu w ramach prowadzonych czynności udali się pod adres, gdzie miał przebywać mężczyzna poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Policjanci nie zastali poszukiwanego. W chwili wyjścia z klatki schodowej budynku wielorodzinnego zostali zatrzymani przez znaną im 33-latkę oraz towarzyszącego jej mężczyznę. Kobieta, widząc umundurowanych policjantów, zaczęła zachowywać się agresywnie, zażądała, aby ci nie przychodzili pod ten adres i zaprzestali poszukiwania jej kolegi. Funkcjonariusze poinformowali ją, że taka jest decyzja sądu, a oni wykonują swoje czynności służbowe.

Taka informacja wywołała u kobiety jeszcze większą agresję, podczas której zaczęła nie tylko używać wobec mundurowych słów obelżywych i wulgarnych, lecz również kilkukrotnie naruszyła ich nietykalność cielesną. Policjanci poinformowali, że za takie zachowanie zostanie zatrzymana. Wówczas towarzyszący jej mężczyzna również zaczął używać słów wulgarnych wobec policjantów, szarpać ich za mundur i grozić pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci wspólnie z wezwanym na miejsce drugim patrolem zatrzymali 33-latkę i 35-latka. Oboje trafili do policyjnej celi.

„Adwokaci” poszukiwanego już usłyszeli zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy Policji, zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej, mężczyzna dodatkowo kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia i zdrowia. Teraz może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek/ea


 

Powrót na górę strony